search icon

کار با ایمیل ها

معرفی سرویس رانفلر

هر پروژه در رانفلر امکان ایجاد سرویس ایمیل را دارد.
در این ویژگی سرویس SMTP به کاربران داده می شود تا درصورتی که نیاز به ارسال ایمیل های تراکنشی یا نیاز به دریافت ایمیل شخصی داشتند از این طریق قابل انجام باشد.

 

این مقاله شامل آموزش های زیر است:

  1. ایجاد اکانت ایمیل
  2. دریافت اطلاعات smtp
  3. تغییر رمز عبور و محدودیت فضا
  4. دریافت اطلاعات DKIM و SPF

 

1. ایجاد اکانت ایمیل:

نکته: برای ایجاد ایمیل حتما باید یک سرویس فعال در پروژه خود داشته باشید.

در ادامه ابتدا وارد مدیریت پروژه شده.

 

 

در صفحه جدید روی گزینه ایمیل کلیک کنید.

 

 

در این صفحه لیست ایمیل ها را مشاهده خواهید کرد که برای اضافه کردن ایمیل جدید گزینه ایجاد ایمیل را بزنید.

 

 

در پنجره جدید مقادیر را مانند تصویر زیر پر کرده و روی گزینه ایجاد ایمیل کلیک نمایید.

  1. دامنه را از لیست بالا انتخاب کنید دقت کنید فقط دامنه های فعال در این لیست نمایش داده می شود.
  2. در فیلد دوم ادرس ایمیل را وارد کرده درصورتی که نیاز به ایمیل info دارید فقط کافی است info وارد شود.
  3. در فیلد سوم رمز عبور را وارد نمایید و دقت داشته باشید در صورت وارد کردن رمز عبور ساده اکانت ایمیل ایجاد نمی شود.
  4. حجم ایمیل را می توانید در فیلد اخر قابل شخصی سازی هست که به صورت محدود و یا نامحدود قابل انتخاب هست. (حجم مصرفی ایمیل در مجموع حجم مصرف شده پروژه شما محاسبه می شود)

 

 

بعد از ایجاد ایمیل با صفحه زیر مواجه می شویم که در لیست اکانت ایمیل را نمایش میدهد.

نکته: همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اکانت ایمیل ایجاد شده است دقت داشته باشید وضعیت dkim و spf باید سالم باشد در غیر این صورت ایمیل شما در مقصد دریافت نمی شود.
درصورتی که دامنه شما به صورت مستقیم به DNS سرور های ما متصل شده باشد این دو پارامتر توسط رانفلر به صورت خودکار تنظیم می شود اما در غیر این صورت احتمالا از سرویس دهنده های DNS و یا CDN ها استفاده می کنید که  باید وارد تنظیمات اکانت ایمیل در همین صفحه شده و این دو مقدار را که به صورت TXT رکورد هستند دریافت کرده و در سرویس دهنده خود تنظیم کنید. که آموزش نحوه انجام این کار در ادامه توضیح داده می شود.

 

2. دریافت اطلاعات SMTP:

برای دریافت اطلاعات smtp باید وارد تنظیمات اکانت ایمیل خود شویم.

 

 

در صفحه جدید هم مجدد وضعیت dkim و spf و همچنین مصرف فضای اکانت ایمیل خود را می توانید مشاهد نمایید و در قسمت اطلاعات اتصال می توانید ادرس smtp و نام کاربری و رمز عبور و همچنین پورت های مورد نظر را دریافت نمایید.

 

 

3. تغییر رمز عبور و محدودیت حجم اکانت ایمیل:

درصورت که نیاز داشته باشید رمز عبور و حجم ایمیل خود را تغییر دهید می توانید در صفحه تنظیمات ایمیل وارد شده و مانند تصویر زیر این موارد را تغییر دهید.

نکته: دقت داشته باشید رمز عبور باید شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک باشد و درصورت وارد کردن رمز ساده تغییر رمز انجام نخواهد شد.

 

4. دریافت اطلاعات DKIM و SPF:

درصورت که شما از DNS سرورهای مستقیم رانفلر استفاده نمی کنید باید این دو مقدار را در تنظیمات ایمیل مانند تصویر زیر دریافت کرده و در DNS سرور سرویس دهنده خود ست کنید تا ایمیل های شما به درستی در مقصد ارسال شود.

 

نکته: وجود گزینه نصب برای این مقادیر درصورتی عمل خواهد کرد که شما از DNS سرور مستقیم ما استفاده کنید در غیر این صورت باید به صورت دستی این مقادیر ست شوند.

برای تنظیم دستی این دو مقدار وارد صفحه تنظمات DNS رکورد دامنه خود در سایت سرویس دهنده شوید و دو رکورد TXT ست کنید که name و value آن را از این صفحه کپی کرده و در آن قسمت وارد نمایید.

بعد انجام این پروسه چند دقیقه بعد وارد صفحه لیست ایمیل ها شوید و درصورتی که درست ست شده باشد باید دو مقدار DKIM و  SPF روی حالت سالم قرار بگیرند.