search icon

شروع به کار

معرفی سرویس رانفلر

پروژه رانفلر از طرف مجموعه پارس وب سرور رشد و توسعه داده شده است و هدف ما از راه اندازی این سرویس راحتی کار برنامه نویسان با سرویس های جدید بوده است. اگر سابقه همکاری با پارس وب سرور را داشته باشید. حتما مطلع هستید که سرویس های نود جی اس (NodeJS)، پایتون (Python) و لاراول (Laravel) ما جزو بهترین سرویس های مشابه بین شرکت های داخل کشور است.

 

ما با پیدا کردن نقاط ضعف و قوت سرویس ها، سرویس جدیدی را با نام تجاری رانفلر توسعه دادیم تا پاسخگوی نیاز های کاربران عزیز باشیم.

رانفلر در واقع سرویس ابری بر بستر کوبرنتیز و داکر هست که حداقل با تجمیع 8 سرور (برای شروع کار) مجزا راه اندازی می شود که سرعت، پایداری و اجرای تقریبا تمامی زبان های برنامه نویسی و فریم ورک ها را پشتیبانی می کند. و شما را از دردسر تنظیم و نگهداری سرور های مجازی و اختصاصی رهایی می بخشد و از نظر هزینه به مراتب مقرون به صرفه تر است.

 

ویدیوی نحوه دیپلوی پروژه در رانفلر

 

 

عضویت در رانفلر

عضویت در رانفلر شرایط خاصی نیاز ندارد اما هر کاربر باید دارای ایمیل و شماره همراه منحصر به فرد باشد و حساب خود را با آن ها تایید کند همچنین شما می توانید به دو صورت حقیقی (کاربران عادی) و حقوقی (برای شرکت ها که نیاز به فاکتور رسمی دارند) ثبت نام کنید.

برای عضویت می توانید روی گزینه عضویت کلیک کنید و در صفحه جدید مشخصات خود را وارد کرده و بعد از لاگین حتما باید احراز هویت های ایمیل و شماره همراه را انجام دهید.

 

نصب CLI

یکی از روش های آپلود پروژه در سرویس رانفلر استفاده از CLI می باشد که شما می توانید با نصب آن توسط مخزن pip به CLI ما دسترسی داشته باشید و از امکانات و ابزاری که به شما داده می شود استفاده کنید.

برای نصب CLI ابتدا باید روی سیستم خودتان Python و pip را نصب کنید.
برای نصب می توانید از اینجا کمک بگیرید، بعد نصب پایتون می توانید با دستور زیر CLI رانفلر را نصب کنید.

pip install runflare

ایجاد پروژه جدید

ما در رانفلر هر سایت یا وب اپلیکیشن را پروژه نام گذاری می کنیم و شما در اولین قدم باید برای وب سایت خود یک پروژه ایجاد کنید.
برای مثال شما قصد راه اندازی یک وب سایت با نام runflare.com دارید که شامل فرانت و بک اند و دیتابیس های مختلف هست.
برای راه اندازی این وب سایت باید یک پروژه با نام runflare ایجاد کنید که داخل آن پروژه سرویس فرانت مثلا با ریکت و بک اند با نود جی اس ایجاد می کنید و همچنین می توانید برای آن پروژه دیتابیس نیز اضافه کنید.

نکته: هر پروژه شامل منابع مشخصی از رم، سی پی یو، دیسک و تعداد Deployment (به سرویس ها و دیتابیس ها گفته می شود) ها است که شما باید از این منابع برای سرویس ها و دیتابیس هایی که می سازید اختصاص بدهید.

برای ایجاد پروژه اینجا کلیک کنید.

 

ایجاد سرویس برای پروژه

بعد از ایجاد پروژه جدید می توانید داخل پروژه یک سرویس جدید ایجاد کنید برای مثال اگر نیاز به ریکت دارید می توانید یک سرویس با اپلیکیشن ریکت ایجاد کنید و یا درصورتی که بک اند شما نود جی اس هست می توانید یک سرویس با اپلیکیشن نود جی اس ایجاد کنید.

ایجاد دیتابیس برای پروژه

بعد از ایجاد پروژه درصورتی که پروژه شما نیاز به دیتابیس دارد می توانید از انواع دیتابیسی که ما در رانفلر به صورت آماده داریم استفاده کنید و برای پروژه خود یک دیتابیس یا چندین دیتابیس ایجاد کنید.